عيد سعيد فطر مبارک

هوالحق

عيد سعيد فطر بر تمامي مسلمانان جهان مبارک باد. اميدوارم که طاعات و عبادت شما دوستان هم قبول خداوند بارتعالي باشه و اميدوارم که ايام عيد خوبي در کنار خانواده و دوستان داشته باشيد.

عید صیام آمد و ماه صیام رفت
لطف تمام آمد و فیض تمام رفت
شد عید فطر و لطف خدا باز تازه شد
گرد غم گناه ز جان عوام رفت

eed-fetr.jpg

به پیشوازعید فطر رفتن ، در ادب پارسی فراوان به چشم می آید وسخنوران هریک از در یچه ای خاص به این واقعه نگریسته اند. برخی از شاعران در مقام تبریک وتهنیت این رویداد بر آمده و گروهی دیگر با غم و اندوه از سپری شدن رمضان یاد کردهاند. تعدادی از شاعران نیز در قالب طنز مضمون مورد نظر خویش را ابراز داشته اند وبرزهدوریای صوری، و غفلت و بی خبری آدمیان تاخته اند. و خلاصه عید فطر نیز همچونسایر مناسبتهای بزرگ در اندیشه و خیال شاعران بیانگر نکته های باریکتر از مویبسیاری است.

ذکر این نکته نیز لازم به نظر می رسد که در دیوان شاعران، به ویژهشاعران متقدم به اشاره بیشتری درباره عید فطر بر می خوریم بعضی از این شاعران باقصیده های بلند به استقبال این روز فرخنده رفته اند و در دیوان آنها چندین شعر بههمین مناسبت سروده شده است ، دیده می شود . جان کلام آنکه عید فطر درنگاه سخنورانادب پارسی به عنوان یکی از اعیاد بزرگ اسلامی جایگاهی والا و ارجمند دارد و هموارهمورد ستایش قرار گرفته است :

ما مسلم و برنامه  ما قرآن است
ملیت ما به پایه ایماناست
عیدی که برای ما پسندیده خدا
فطر است و غدیر و جمعه و قرباناست

التماس دعا

تعجیل در فرج امام زمان (عج) صلوات

/ 3 نظر / 25 بازدید
هاله

سلام عیدتون مبارک عيد فطر، تجلّي اوج يك ماه بندگي و عبوديت پروردگار متعال و يك ماه سازندگي و وارستگي و معراج انساني است.

شميم

باسلام واحترام اميدوارم هر روز تان عيد باشد و همواره شاد و سلامت باشيد ياحق

پارسا فاطمی

بنام ذات اقدس اله؛؛؛ فرارسیدن عیدسعیدفطروروزبه اوج رسیدن طهارت وپاکی وبندگی به درگاه حضرت احدیت جلت عظمته؛به پیشگاه با عظمت حضرت بقیة الله اعظم اروحنا له الفداوبه تما می شیعیان جهان ومدیریت محترم وگرانمایه وگرانقدرسایت واعضا ی محترم ومحترمه تبریک وتهنیت عرض نموده وانشا الله طاعات وعبادات شما موردقبول حضرت باریتعالی واقع گرددوازحضرت واحدالقهاربخواهیم که به عظمت این روزبا فضیلت ما راموردهدایت خودش واقع سا زد؛زیرا با هدایش دونعمت حمایت وعنایت شامل حال ما می گردد. حقیرتمامی شیعه ها:پارسا فاطمی