ماه رمضان ماه خدا مبارک باشد انشالله

 اللهم عجل لولیک الفرج 

ماه مبارک رمضان ماه خدا و ماه عبادت و ماه نزول قران و لیالی قدر که در این ماه

مبارک است بر تمامی مومنین و روزه داران مبارک باد

ماه مبارک رمضان که همين اکنون در شرف ورود آن قرار داريم در حقيقت يکی از نعمات بزرگ پروردگار بوده که به منظور شستشوی وجود مان از گناهان به ما اعطاء گرديده است، لذا به هر خواهر و برادر با درک ماست تا از اين لحظات گرانبها و ازين چانس طلايی به منظور محو نمودن اشتبا هات، خطا ها و گناهانيکه از ما سر زده است استفاده نمايد ، و با باز گشت اين ماه مبارک و پر فيض همزمان با آنکه از فوايد طبی آن برخوردار ميشويم، از فوايد دنيوی و اخروی آن نيز مستفيد گرديم. اينک در اين مجموعه به اميد آنکه گامی را در جهت پخش و گسترش احکام دينی خويش برداشته باشيم تعداد از احاديث گرانمايه، حضرت رسول الله (ص) دا جمع آوری نموده ايم تا همه از آن بهره مند شده و ما را نيز شامل دعا های شبا روزی خويش گردانند.
خوشا به حال آن خواهر و برادر که هر لحظه اين ماه پر فيض و پر برکت را غنيمت شمرده و از آن در جهت مغفرت و بخشش گنا هان شان استفاده نمايند و حسرت و افسوس به حال آن خواهر و برادريکه با فرا رسيدن اين ماه مبارک هنوز هم از خواب غفلت بيدار نگرديده و با بی تفاوتی و بدون احساس مسئوليت، به گنا هان گذشته شان ادامه داده و از اين چانس طلايی مستفيد نميگردنند.

ramazan.jpg

مبادا که ماه رمضان نزد شما مانند دیگر ماهها باشد؛

زیرا که این ماه نزد خداوند نسبت به سایر ماهها از حرمت و

 فضیلت فزون تری برخوردار است.
 

رسول الله (ص)- البحار 96/340

روزه

ماه مبارک رمضان ماه خدا و ماه عبادت و ماه نزول قران و لیالی قدر که در این ماه

مبارک است بر تمامی مومنین و روزه داران مبارک باد

روزه در اسلام از اهمیت زیادی بر خوردار است و در میان عبادات تنها عبادتی است که به خداوند متعال اختصاص یافته است زیرا به لحاظ جایگاهش کمتر در معرض ریا قرار می گیرد بر خلاف دیگر عبادات که چون در معرض دید مردم است از ریا بر کنار نبوده و دستیابی اخلاص در آنها دشوار است. علاوه بر آن روزه یکی از ارکان پنجگانه اسلام نیز می باشد. در حدیث قدسی از پیامبر اسلام ص نقل شده که خداوند می فرماید: الصوم لی و انا اجزی به- روزه برای من است و من خود پاداش آن را می دهم.

روزه در صورتی می تواند منشا آثار باشد که تمام آداب آن رعایت شود و گر نه چه بسا روزه داری که بهره اش از روزه ( فقط ) گرسنگی و تشنگی نیست. امام صادق ع به بعضی از آداب روزه اشاره کرده می فرماید: چون روزه گرفتی - گوش و چشمت ( نیز ) باید از حرام و کار زشت روزه باشند- از ریا و آزار زیر دستان بدور باشی- باید با وقار روزه دار در تو مشاهده شود و روزهایی را که روزه هستی مانند دیگر روزهایت نباشند.

سلامتی امام زمان (عج) و همه ملتمسین دعا صلوات

خدا نگهدار

/ 3 نظر / 30 بازدید
arash ajam

salam سلام وبلاگ جالبی داری اگه می شه یک سربه وبلاگ من بزن منون می شم بای

ابليس

اگر بر جای من غیری گزیند دوست حاکم اوست حرامم باد اگر من جان به جای دوست بگزینم

سايت امام مهدي عج

با سلام و خسته نباشید به شما دوست عزیز و گرامی همزمان با نیمه شعبان، سایت امام مهدی با رویکردی متفاوت فعالیت خود را آغاز کرد. شما با عضویت در این سایت میتوانید از امکانات و خدمات ویژه سایت، استفاده کنید. با این تفاوت که مدیر در اینجا خود شما هستید. در حال حاضر قسمت کافه بلاگ راه اندازی شده که شما میتوانید با ثبت وبلاگ مهدوی خود در این قسمت به جمع عظیم وبلاگ نویسان مهدوی بپیوندید. امکان استفاده از دیگر قسمت های سایت به زودی برای شما عزیزان فعال خواهد شد.