ميلاد حضرت زهرا (س) مبارک

بنام خدا

زندگی نامه حضرت زهرا سلام الله عليها

يا مهدی چشم تو روشن بيا که جهانی منتظر توست

عالم صدف است و فاطمه گوهر او<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

گیتی عرض است و فاطمه جوهر او

جبرئیل بر پیامبر فرمود آمد و عرض کرد : خدای بزرگ بر تو سلام فرستاد و امر کرده که چهل روز از خدیجه دوری گزینی و به عبادت بپردازی.

رسول خدا (ص) چنین کرد ، چهل شبانه روز به خانه نرفت . روزها ، روزه بود و شبها مشغول عبادت. پس از آن پیامبر (ص)به خانه رفت و در همان شب نطفه ی پاک « فاطمه» منعقد شد . به وقت تولد فاطمه (س) چهار زن به کمک حضرت خدیجه (س) شتافتند ؛ حوا همسر آدم ، آسیه همسر فرعون مریم مادر عیسی و کلثوم خواهر موسی . وقتی نوزاد چشم به جهان گشود ، سر بر خاک گذاشت و خدایش را حمد گفت .

تولد فاطمه (س) در مکه بود روز جمعه بیستم جمادی الثانی ، سال پنجم بعثت . از او به ام الحسن ، ام الحسن ، ام المحسن ام الائمه و ام انبیا یاد میشود . در حدیثی از امام صادق (ع) است که آن حضرت 9 اسم داشت : فاطمه ، صدیقه ، مبارکه ، طاهره ، زکیه ، راضیه ، مرضیه ، محدّثه ، و زهرا که مشهور ترین آنها زهرا است.

دوران کودکی حضرت زهرا (س) همزمان بود با آغاز بعثت ، شرایطی سخت و خطرناک برای پیامبر (ص) . زهرا (س) دوساله بود که همراه پدر در محاصره اقتصادی سه ساله  قریش قرار گفت و سخت آزار دید. هفت سال داشت که مادر چشم از جهان فرو بست و او تنها ماند . در هشت سالگی به مدینه هجرت کرد و در نخستین سالهای هجرت به مدینه به امر خداوند با حضرت علی ازدواج نمود . بارها پیامبر (ص) فرمود : اگر علی خلق نشده بود برای فاطمه همسری نبود .

فرشتهای نزد پیامبر گرامی (ص) آمد و درباره ازدواج فاطمه (س) عرض کرد: خداوند تو را ، اسلام میرساند و می فرماید : من دخترت فاطمه را در آسمانها به همسری علی بن ابیطالب (ع) در آوردم ، تو هم در زمین چنین کن و حاصل ثمره این ازداوج فرزندانی چون حسین (ع) و حسن (ع) و زینب (س) و کلثوم (س) بود که همگی تا پای جان از مکتب اسلام دفاع میکنند.

حضرت علی (ع) می فرماید : هر وقت به خانه می آمدم و چشم به زهرا (س) می افتاد تمام غمها و غصه هایم برطرف می شد و نیز در پاسخ پیغمبر که سوال فرمودند : فاطمه را چگونه یا فتی ؟ عرض کرد :

فاطمه بهترین با من است در اطاعت خداوند . بارها پیامبر گرامی (ص) در مورد فاطمه (س) فرمودند : فاطمه پاره تن من است هر که او را به خشم آورد ، مرا خشمگین کرده است ؛ همانا پروردگار ،با غضب فاطمه، غضب میکند و با رضایت او خشنود می شود .

ازامام حسن (ع) نقل شده است که مادرم فاطمه (س) بعد از هر نماز برای مردان و زنان مسمان دعا میکرد . به او گفتم مادر جان چرا برای خودت دعا نمیکنی گفت : اول و اقوام سپس خودمان.

بعد از رحلت پیامبر (ص) بر اثر مصیبتهای که به روح و جسم تنها یادگار پیامبر(ص) وارد ، به سختی بیمار شد و در بستر بیماری افتاد . سرانجام در سیزده جمادی الاولی و یا سوم جمادری الاخر سال یازدهم هجری 75 یا 95 روز بعد از رحلت پیامبر به شهادت رسید و علی به وصیت همسر ، شبانه او را دفن کرد که هنوز هم مزار مبارکه نامعلوم است.  

خجسته زادروز يگانه زن آفرينش

 حضرت صديقه کبری، فاطمه زهرا سلام الله عليها

 و بزرگداشت مقام زن و روز مادر گرامی باد

التماس دعا

/ 6 نظر / 20 بازدید
حسينی

منم پیشاپیشخجسته زادروز يگانه زن آفرينش حضرت صديقه کبری، فاطمه زهرا سلام الله عليها و بزرگداشت مقام زن و روز مادر را خدمت همه تبریک می گویم

هاله

با سلام رسول خدا صلي الله عليه و آله و سلم فرمودند: اگر نيكويي را منظري بود، جزبه شكل فاطمه نمي بود؛ بلكه فاطمه برترازنيكويي و حسن است ميلاد پر سعادت حضرت فاطمه زهرا(س) به محضر امام زمان (عج)ُ و تمام يارانش مبارک باد.

ساسان

موفق باشی

فاطمی

خجسته زادروز يگانه زن آفرينش حضرت صديقه کبری، فاطمه زهرا سلام الله عليها و بزرگداشت مقام زن و روز مادر گرامی باد

جستجوگر

سلام يار گرامي خسته دل نباشي خجسته ميلاد گل واژه مهرو محبت وشكوفه خوشبوي رسالت وامامتحضرت فاطمه الزهرا روز مادر مبارك باد هموار دلي خوش و روحي سبز داشته باشيد منتظر قدم سبز شما هستيم يا حق

گروه آوينی

امروز ? روز توست. از تو گفتن و براي تو نوشتن? قلمي توانا و هنري بيتا مي?خواهد كه من فاقد آنم. تو بزرگتر از آني كه قلم شكسته چون مني ياراي صعود به بارگاه آسماني?ات را داشته باشد و فخر خاكساري درگاهت ? رفيعتر از آن است كه بتوانم از لذت اغوايش دل بكنم مادر روزت مبارک