گل طاها

 
سید علی افشاری ( منتظر افرا )

 
خانه
آرشيو
پست الكترونيك

نویسندگان وبلاگ سید علی افشاری ( منتظر افرا )


لینک دوستان
گلهای بهشتی
گل طاها
بهترین گل دنیا
نواي دل
كنيزان حضرت زهرا (س)

آمار بازدید

پشتیبانان وبلاگ
Persianblog
PersianWeblog

 

۱۳۸٥/٤/۱٢

حضرت مهدی ( عج ) از ديد رسول گرامی اسلام (ص)

احاديث نبوي از رسول اكرم (ص)

 

مهدي از فرزندان من است. او را غيبتي است كه بر اساس آن براي مردم سرگرداني خواهد بود؛ در اين سرگرداني گمراه ميشوند. آنگاه ذخيره انبياء حضرت مهدي عج الله فرجه الشریف ظهور كرده تا زمين را از عدل و داد پر كند؛ آنگونه كه از ظلم و جور پر شده باشد.

- قال رسول الله (ص): المهدي من ولدي، اسمه اسمي و كنيته كنيتي، أشبه الناس بي خلقاً و خلقاً، تكون له غيبه و حيره تضل فيه الامم، ثم يقبل كالشهاب الثاقب و يملاها عدلا و قسطا كما ملثت ظلما و جوراً. (بحارالانوار/ ج 51، ص 17، ح 13، به نقل از كمال الدين.)
پيامبر اكرم (ص) فرمودند: مهدي از فرزندان من است، نامش نام من (محمد) و كنيه اش كنيه من (ابوالقاسم) مي باشد، ‌در صورت و سيرت از همه كس به من شبيه تر است. براي او غيبتي است كه در آن مردم دچار حيرت مي گردند و بسياري از دسته ها و گروههاي مردم، گمراه ميشوند، آنگاه مانند ستاره تاباني از پرده غيبت بدر آيد و زمين را پر از عدل و داد كند آن چنان كه پر از ظلم و ستم شده باشد.

 

- قال رسول الله (ص): المهدي رجل من ولدي وجهه كالكوكب الدري. (بحارالانوار/ ج 51/ ص 80/ ح الثامن، به نقل از كشف الغمه)

پيامبر اكرم (ص) فرمودند: مهدي مردي از فرزندان من است كه رويش چون ستاره تابان مي باشد.

 

- قال رسول الله (ص): المهدي رجل من ولدي، لونه لون عربي و جسمه جسم اسرائيلي. علي خده الايمن خال... (بحارالانوار/ ج 51/ ص 80/ ح التاسع، به نقل از كشف الغمه)

پيغمبر اكرم (ص) فرمودند: مهدي مردي از فرزندان من است. رنگ پوست او، رنگ نژاد عرب و اندامش چون اندام فرزندان حضرت يعقوب (ع) (قوي و پي و بلند قامت) است و خالي بر گونه راست او مي باشد.

 

-عن ام سلمه، قالت: سمعت رسول الله (ص) يقول: المهدي من عترتي من ولد فاطمه. (بحارالانوار، ج 51، ص 75، ح 30، به نقل از غيبت شيخ طوسي)

- ام سلمه (همسر گرامي پيامبر) گفت: از رسول خدا (ص) شنيدم كه مي فرمود: مهدي از خاندان من و از فرزندان فاطمه است.

 

- قال رسول الله (ص): ابشركم بالمهدي يبعث في امتي علي اختلاف من الناس و زلازل، فيملا الارض عدلا و قسطا كما ملئت ظلما و جورا ...... (بحارالانوار، ج 51، ص 81، ح الثامن عشر، به نقلاز كشف الغمه))

- پيامبر اكرم (ص) فرمودند: مژده باد شما را به ظهور مهدي كه وقتي اوضاع جهان متزلزل مي شود و مردم با يكديگر به اختلاف مي پردازند، قيام مي كند و زمين را پر از عدل و داد مي نمايد،‌ همانگونه كه از ظلم و ستم پر شده است.

خدانگهدار و التماس دعا


پيام هاي ديگران ()

سید علی افشاری ( منتظر افرا )


خانه | آرشيو | پست الكترونيك ]